Rytmika

Zajęcia rytmiczne w przedszkolu to przede wszystkim nauka poprzez wspólną zabawę, która prowadzona jest tak aby zdobywanie wiedzy kojarzyło się dziecku z przyjemnością.

Zajęcia rytmiczne zawierają w sobie różny dobór ćwiczeń z elementami wyrabiania sprawności fizycznej, uwrażliwienia na zmiany zachodzące w muzyce, oswajania z zagadnieniami muzycznymi, ilustracjami ruchowymi do piosenek, elementami tańca towarzyskiego, tańca grupowego, oraz relaksacją przy muzyce i muzykoterapią.

Ćwiczenia muzyczno – ruchowe na rytmice odbywają się z akompaniamentem pianina, instrumentu klawiszowego, gitary i akordeonu.
Zajęcia odbywają się w piątki poza realizacją Podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

PROWADZĄCY ARKADIUSZ PYDYŚ

3-latki
Rytmika: piątek godz. 9.00-9.15
4-latki
Rytmika: piątek godz. 9.20-9.35
Język angielski: czwartek godz. 9.00-9.30

5-latki
Rytmika: piątek godz. 9.40-10.10
Język angielski: wtorek i czwartek godz. 13.00-13.30

6-latki
Rytmika: piątek godz. 10.15-10.45
Język angielski: wtorek i czwartek godz. 13.30-14.00
Religia: środa godz. 9.00-9.30

Zumba Kids

To wspaniałe połączenie muzyki i ruchu. Jest to doskonały początek do rozwijania aktywności fizycznej jak i przełamania wszelkich barier i kompleksów.

Zumba Kids to zajęcia, które zacierają granice pomiędzy fitness’em a rozrywką. Mali uczestnicy mają możliwość wkroczenia w świat wspaniałej zabawy, muzyki i energetyzującej atmosfery jaka panuje na zajęciach!

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od 13.00-14.00

Drużyna Kangura

Zajęcia ruchowe dodatkowe
„Drużyna Kangura”.

Głównym celem programu zajęć Drużyny Kangura jest kształtowanie u
przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby
spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego
podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co
przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym
uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym
przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.
CELEM PROWADZONYCH ZAJĘĆ JEST:
· polepszenie ogólnego stanu zdrowia,
· uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,
· ukulturalnianie fizyczne dziecka
· zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,
· przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności,
pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika,
· popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.
Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach od 13.00- 14.30