Akcje w przedszkolu

Zapraszamy wszystkich do kontynuowania ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII .

Nasze przedszkole współpracuje z Firmą REBA , która zajmuje się utylizacją zużytych baterii. W korytarzu przedszkola umieszczone są specjalne pojemniki na baterie.

Zamiast wyrzucać je do kosza na śmieci przynieście je do nas !!!!

Logo baterii

Nasze przedszkole bierze udział w zbiórce nakrętek plastikowych na cele charytatywne. W akcję włączyły się dzieci i ich rodziny.
To nic nie kosztuje, a tak wiele może dać. Zamiast wyrzucić nakrętkę do śmietnika odkręć ją, przynieś do przedszkola i wrzuć do pojemnika na nakrętki.
W ramach tej akcji prowadziliśmy sprzedaż: breloczków, serduszek, zakładek, kolorowanek.

nakrętki

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” – kampania mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

„Szlachetna Paczka” – to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Najważniejsze w Szlachetnej Paczce jest jednak spotkanie z drugim człowiekiem.

Szlachetna paczka

„Pola Nadziei” – to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Cebulki żonkili są symbolem nadziei i pomocy ludziom nieuleczalnie chorym. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości funduszy na pomoc Hospicjum.

Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
W ramach współpracy dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do kontynuacji kampanii ” Pola nadziei” prowadzonej przez hospicjum. Każde dziecko miało okazję posadzić cebulkę żonkila.

Pola nadziei

Celem akcji ,,Góra Grosza” jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów , które pozwalają dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc , które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów , które pozwolą im spokojnie dorastać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciaczkom, które okazały dobre serduszka, biorąc udział w zbiórce monet w ogólnopolskiej akcji „ Góra Grosza”.

Zbiórka funduszy w ramach akcji „Góra grosza” w bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu zakończyła się wynikiem 155,60 zł. Serdecznie dziękujemy dzieciom za okazanie dobrych serduszek.

Góra grosza

Organizatorem Akcji jest  Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Prosimy wszystkich wrażliwych na los chorych dzieci przebywających w hospicjum o wsparcie naszej akcji poprzez przekazywanie dowolnej kwoty.

Hospicjum logo
Zbiórka włosy